День працівників сільського господарства
У третю неділю листопада Україна святкує День працівників сільського господарства. Це професійне свято, яке об’єднує працівників сільського господарства, підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних, водогосподарських та обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу України.
День працівників сільського господарства – це свято, присвячене вшануванню та вдячності всім, хто працює на землі та створює основу продовольчого благополуччя нації. Нехай щедро колоситься нива, нехай не переводиться козацький рід на українській землі, а праця відданих їй трударів буде належно оцінена.
Україна: цікаві факти
В Україні вирощується в 7 разів більше зерна, ніж кави у всьому світі. Україна входить до трійки світових лідерів з виробництва ячменю, є одним з найбільших виробників цукрових буряків, а також входить до сімки світових лідерів по виробництву цукру, рослинної олії, свинини та картоплі.
За останні 20 років урожайність кукурудзи в Україні зросла більш ніж на 50%. Щоб помістити весь урожай кукурудзи, вирощеної в Україні за один рік, знадобиться 43 олімпійських стадіонів, або ж потяг довжиною 3700 км (дорівнює відстані від Києва до Мадриду).
Україна виробляє соняшникової олії більше, ніж весь світ – оливкової: українською соняшниковою олією можна заповнити 1852 басейнів для плавання.
Перший вулик був винайдений на Україні в 1814 році Петром Прокоповичем. Україна в останні роки впевнено зберігає своє місце у трійці світових лідерів з виробництва меду, випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів. До того ж, Україна займає перше місце в світі по виробництву меду на душу населення (1,5 кг).
Площа запасів українського чорнозему дорівнює площі Великобританії. На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземи при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю. Тому під час Другої світової війни німці навіть вивозили чорнозем потягами.
Середньостатистичний українець за рік з'їдає близько 150 кг картоплі.
Земельний фонд п'яти українських аграрних компаній дорівнює площі невеликої країни. П'ять найбільших агрохолдингів (UkrLandFarming, NCH, «Кернел Груп», «Миронівський хлібопродукт» і «Українські аграрні інвестиції») розпоряджається земельним фондом, що можна порівняти з площею Словенії, а це – 20 273 км2. Також на полях українських аграріїв могли б поміститися два Кіпру або півтори Чорногорії.
Не дивлячись на репутацію салоїда, середньостатистичний українець споживає всього 18 кг свинини на рік. А це в три рази менше, ніж середньостатистичний німець.
Коментарі
Дописати коментар