День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу

 

18 травня згадуємо один із численних злочинів комуністичного тоталітарного режиму – депортацію кримськотатарського народу. Саме з цього дня у 1944 році розпочалася спецоперація військ НКВД зі звільнення Кримського півострова від корінного населення. Загалом за три дні з Криму вивезли понад 190 тисяч кримських татар. Також у 1944-му з півострова депортували понад 40 тисяч болгар, вірмен, греків, турків і ромів.

Депортація кримськотатарського народу — це злочин тоталітарного радянського режиму, ці події стали історією, яку ми не маємо права забути. Сьогодні корінні народи України в окупованому Криму знову страждають від того самого агресора, їх переслідують за етнічною, релігійною та політичною ознакою; їх заарештовують та знову незаконно депортують за тисячі кілометрів від рідного Криму; забороняють вшановувати та згадувати трагічні сторінки історії власного народу на окупованому півострові. Важливо продовжувати освітлювати історичну правду, адже спільними зусиллями зможемо відновити територіальну цілісність нашої держави, повернути наших громадян до нормального життя, відновити справедливість та вшанувати жертв геноциду кримськотатарського народу.

Про історію депортації кримськотатарського народу можна дізнатися з матеріалів представлених в історичному дайджесті «Депортовані. Біль кримськотатарського народу», що діє в бібліотеці.

 


Коментарі

Популярні публікації